SZKOLENIA

Trening z kiretami – diagnostyka i higienizacja pacjenta periodontologicznego

Szkolenie skierowane do początkujących stomatologów, studentów stomatologii, higienistek oraz higienistów stomatologicznych zarówno początkujących jak i średniozaawansowanych w pracy, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje w opiece nad pacjentem periodontologicznym. Trening jest praktycznym zdobyciem i wdrożeniem posługiwania się narzędziami ręcznymi – kiretami, skalerami, sondami periodontologicznymi.

Wybielanie gabinetowe i nakładkowe

Jedyne z niewielu szkoleń w Polsce, na którym nauczysz się robić własnoręcznie nakładki dla pacjenta do wybielania domowego. Szkolenie cieszy się dużym zainteresowaniem higienistek, higienistów i lekarzy stomatologów. Szkolenie podzielone jest na część teoretyczną oraz praktykę – samodzielne wykonanie nakładek i wybielenie zębów pacjentowi metodą gabinetową. Szkolenie jest praktyczne dlatego ubierz się jak do pracy!

Skaling i piaskowanie w praktyce nie z tej Ziemi! + ICON

Praktyka w dziedzinie czyszczenia zębów z kamienia i osadu jest fundamentem naszej pracy. Dlatego szkolenie jest tak zaprojektowane, aby każdy uczestnik oprócz wiedzy teoretycznej zdobył i wyćwiczył nowe kompetencje. Przyjmujemy pacjentów i przeprowadzamy pełną higienizację. Będziesz pracował/a z pacjentem dlatego ubierz się jak do pracy! Zapewniamy fartuchy jednorazowe, maseczki, czepki i przyłbice ochronne.

ICON - infiltracja płynną żywicą

Profilaktyka przeciw próchnicowa to fundament naszej pracy. Dlatego szkolenie jest tak zaprojektowane, aby każdy uczestnik oprócz wiedzy teoretycznej zdobył i wyćwiczył nowe kompetencje. Innowacyjna metoda Icon to gwarancja zachowania zdrowego szkliwa naszych pacjentów. Na szkoleniu każdy uczestnik przeprowadza cały proces infiltracji płynną żywicą na pacjencie.

Istota nie z tej Ziemi! - dieta i fizjoterapia dla higienistów stomatologicznych

To jedyne szkolenie w Polsce, które kształtuje kompetencje higienistów stomatologicznych w zakresie zdrowego odżywiania i prawidłowej postawy ciała oraz ergonomii pracy w gabinecie. Wykładowcy – dietetyczka i fizjoterapeutka uczą jak samodzielnie ułożyć sprzyjającą zdrowemu uśmiechowi dietę oraz jak poradzić sobie z obciążeniami wielogodzinnej pracy w gabinecie stomatologicznym.

Objawy chorób w jamie ustnej

Szkolenie, które kładzie duży nacisk na umiejętność rozpoznawania stanów chorobowych w jamie ustnej pacjenta. Bardzo ważnym elementem jest czujność i empatia higienistów stomatologicznych, szybka pomoc oraz dobrze dobrane rozwiązywania problemów pacjentów podczas terapii nowotworowych, cukrzycy, leukoplakii czy podczas innych zaburzeń immunologicznych.